Informacje o nas

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej szczegółów

O NAS

 

"Start po zdrowie" to program którego misją jest pokazanie dzieciom, jak ważne jest całościowe podejście do zdrowia: odpowiednie odżywianie, równowaga psychiczna i aktywność fizyczna.


Program "Start Po Zdrowie" ma na celu aktywną promocję zdrowego trybu życia poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci w Polsce.


Chcemy aby dzieci w naszym kraju były przede wszystkim zdrowe, co za tym idzie aby zapoznały się i stosowały zasady zdrowego żywienia, aktywnie spędzały czas oraz posiadały niezbędną wiedzę na temat działań jakie mogą podjąć aby to osiągnąć. Zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia to nie tylko coś co w trudnych czasach w których istnieje wiele śmieciowego jedzenia a aktywność fizyczna wśród naszego społeczeństwa zanika ale również najzdrowsza jaka istnieje - moda, Moda na bycie zdrowym i szczupłym. W przyszłości mamy zamiar przekształcić portal w miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń, między szkołami, przedszkolami, nauczycielami, edukatorami – oraz wszystkimi, którzy są zainteresowani prowadzeniem zajęć edukacyjnych z dziećmi.


Ponadto:

  • tworzymy i wdrażamy programy edukacyjne o charakterze interaktywnym dla dzieci w Szkołach Podstawowych.
  • organizujemy szkolenia z zakresu żywienia, skierowane do rodziców uczniów, dyrekcji, nauczycieli, personelu kuchni i stołówek kuchennych oraz intendentów szkolnych;
  • wdrażamy w stołówkach szkolnych i przedszkolnych jadłospisy w oparciu o żywność dobrej jakości, produkty nie przetworzone technologicznie, bez zawartości dodatków chemicznych, dostosowane do pory roku;
  • propagujemy zdrową żywność w sklepikach szkolnych

 

 

Bardzo ważne jest uświadomienie młodemu pokoleniu jak ważna jest aktywność sportowa i rekreacja, prawidłowe odżywianie, a także wybór zdrowego stylu życia. Poprzez program "Start po zdrowie" pragniemy inspirować i motywować dzieci i młodzież do prowadzenia pasjonującego, szczęśliwego życia opartego o solidną wiedzę i dobre wzorce.

 

 

 

TOP