Aktualności

Najnowsze informacje

z projektu Start Po Zdrowie

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej szczegółów

<- powrót

2016-10-26

Uczniowie SP nr 267 na drodze po szklankę pełną zdrowia -Wygrana w Konkursie

 W ramach wygranego konkursu „LUNCH-BOXOWY ZAWRÓT GŁOWY” uczniowie szkół mieli za zadanie stworzyć smaczną, zdrową i ciekawą śniadaniówkę do szkoły. Dostaliśmy wiele wspaniałych zgłoszeń, niestety zwycięzca naszego konkursu mógł być tylko jeden. To właśnie uczennica Szkoły Podstawowej nr 267 w Warszawie - Jagoda Magda wgrała bilet dla całej klasy do wytwórni soków w Sadkowie Szlacheckim.

Podczas drogi wiedzieliśmy, Ĺźe jesteśmy niedaleko wytwórni, sady otaczały nas z kaĹźdej strony. Na miejscu uczniowie poczuli niesamowity, unoszący się wśród drzew zapach owoców.

Wycieczka rozpoczęła się w olbrzymiej sortowni jabłek, przewodnik oprowadzał dzieci po hali produkcyjnej. Dziewczynki zachwycały się ilością i smakiem owoców, chłopcy podziwiali maszyny i roboty które pomagały pracownikom w sortowaniu i pakowaniu owoców.

Po obejściu hali, dzieci dowiedziały się w jaki sposób tłoczy się soki z jabłek, które przed chwilą widzieli. PóĹşniej zostały zaproszone na poczęstunek, gdzie mogły równieĹź spróbować soku prosto z tłoczni Royal Apple, oraz innych smakołyków.

Po poczęstunku Pani Dietetyk w ramach programu „Start po Zdrowie” przeprowadziła lekcję zdrowego odĹźywiania, byliśmy szczęśliwi, Ĺźe dzieci z takim zaangaĹźowaniem słuchały o tej tematyce.

Pod koniec wycieczki dzieci poznały pracowników i otrzymały od nich prezenty w postaci soków i owoców. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Warszawy, bogatsi o zdrowie.

 

Zapraszamy do naszej Galerii gdzie znajdują się zdjęcia z wycieczki

<- powrót

TOP